Dnes otevřeno 8:30 - 16:30
projekce na kouli v 14:30

Akce a novinky

Alternátor si prohlédli členové Komory obnovitelných zdrojů energie

18.5.

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči navštívili ve středu 18. května 2016 členové Komory obnovitelných zdrojů energie, mezi nimiž byl i bývalý ministr životního prostředí RNDr. Martin Bursík.

Celým centrem je provedl Ing. Richard Horký, předseda sdružení Ekobioenergo, které je zřizovatelem Alternátoru.

Návštěva byla koncipována jako výjezdní zasedání Komory. Ta sdružuje právnické osoby, které se zabývají výrobou energie z obnovitelných zdrojů či spolupracují na osvětě v této oblasti. Právě Ekotechnické centrum Alternátor je svými expozicemi z velké části zaměřeno právě na výrobu energie, a to zejména z biomasy.

 

 

Po prohlídce Alternátoru si členové delegace prohlédli i revitalizovaný areál bývalé Baťovy továrny, v němž centrum sídlí. Celý areál je postupně přeměňován na rezidenční čtvrť, v níž nechybí občanská vybavenost v podobě mateřské školy, zdravotního střediska, lékárny či třeba fitness centra. Zároveň zde ale působí i několik firem, které se na obnově areálu také podílejí. Návštěva z Komory obnovitelných zdrojů energie ocenila, že celý prostor je vytápěn biomasou z přilehlé teplárny TTS, podobně jako naprostá většina bytových jednotek v Třebíči.

Fotogalerii najdete zde, video zde.

Alternátor Třebíč - Martin Bursík, Richard Horký